Thorma Sporák na tuhá paliva OKONOM 85 FIKO De Luxe krémový pravý

Sporák OKONOM 85 FIKO De Luxe v krémové barvě na tuhá paliva je určený na vaření a pečení v domácnostech. Je konstruovaný na spalování hnědého... více informací »
Thorma Sporák na tuhá
Značka: THORMA
25 258 Kč
Ověřit dostupnost
Sporák OKONOM 85 FIKO De Luxe v krémové barvě na tuhá paliva je určený na vaření a pečení v domácnostech. Je konstruovaný na spalování hnědého...

Sporák OKONOM 85 FIKO De Luxe v krémové barvě na tuhá paliva je určený na vaření a pečení v domácnostech. Je konstruovaný na spalování hnědého uhlí a palivového dřeva. Jedná se o tradiční výrobek s dlouholetou životností. Leckde slouží i jako jediný zdroj vytápění.
 
Konstrukce sporáku je dvouplášťová. Mezi dvojitým pláštěm (bočnice, přední kryty) jsou vytvořené odvětrávací otvory, které zabezpečí větší intenzitu odevzdávání tepla a zároveň zabezpečuje ochlazování venkovních krytů. Ochlazování je tak účinné, že teplota povrchu bočních krytů nepřesáhne 100 °C a tím je zvýšena bezpečnost při manipulaci a provozu. Funkční prostory sporáku (ohniště, popelník a sekce pečící trouby s průduchy) jsou pevně spojené v konstrukčních uzlech.
 
Přední část sporáku je rozdělená na dvě části. Vrchní ozdobná stěna je smaltovaná, do ní zapadají přikládací a popelníková dvířka a dvířka od pečící trouby, které jsou odnímatelné. Spodní část tvoří smaltovaný kryt, za kterým je umístěný zásobník paliva na kolečkách.
 
Sporák se skládá z vařící části, spalovacího a palivového prostoru a trouby na pečení. Vařící část slouží na vaření a ohřívání jídel. Má ocelovou plotnu s dlouhou životností, která je usazená v smaltovaném rámu. Plotna je utěsněná těsnící šňůrou. V prohloubeném litinovém ložisku roštu je uložený výklopný rošt. Ohniště je obložené šamotovými tvarovkami a litinou. Sekundární vzduch se přivádí do ohniště přes ohřívač sekundárního vzduchu. Pod roštem je zásuvka na popel. Popelník a ohniště jsou kryté dvířky s těsněním a ruční regulací spalovacího vzduchu.
 
Vedle ohniště je smaltovaná trouba na pečení s dvěma páry nosných žeber na příslušenství. Je uzavíratelná odnímatelnými dvířky, které jsou k obrubě trouby přitlačované ocelovými pružinami. Pod troubou je otvor na čištění spodní části sporáku, který je zakrytý smaltovaným víkem.  
 
Sporák je napojitelný na komín z boční, zadní a vrchní části. Průměr odkouření je DN120 mm. Vyrábí se v pravém i levém provedení.
 
Typ kamen teplovzdušná
Účinnost kamen 76 %
Popelník Ano
Přikládání přední
Délka polen 25 cmKvalitní a žádaný kousek Thorma Sporák na tuhá paliva OKONOM 85 FIKO De Luxe krémový pravý naleznete právě zde tu zařazený v kategorii sporáky na tuhá paliva. Nyní získáte ještě jiné produkty z naší kategorie za nejnižší cenu. U zákazníků oblíbený výrobce THORMA má na skladě kvalitní produkty. To není vše, u nás vám nabízíme více! Prozkoumejte u nás také více kousků značky THORMA. Výběr toho nejlepšího najdete níže na této stránce pod popisem tohoto produktu.

Tento kvalitní a žádaný produkt Thorma Sporák na tuhá paliva OKONOM 85 FIKO De Luxe krémový pravý od naší známé značky THORMA můžete najít zrovna až neuvěřitelně levně! Výhodně za skvělou cenu 25 258 Kč.